دکتر سارا کشکر

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

جالب و خواندنی

مدیریت تصویر چیست؟

نامه الکترونیک چاپ PDF
امتیاز کاربر: / 6
بدخوب 

 

 

مدیریت تصویر چیست؟

این روزها در ادارات و سازمانها، مدیران و کارکنان را می بینیم که در حالیکه صندل و یا به اصطلاح خودمان دمپایی به پا دارند، در جلسات حاضر می شوند و یا در محیط سازمان در حرکتند. در برخی از سازمانهای ورزشی قضیه از این هم عجیب تر است، چون کارکنان با پوشیدن لباس ورزشی در محیط کار حاضر می شوند و در تمام روز با همین لباس امور اداری را انجام می دهند و وقتی علت را جویا می شوید، می گویند در محیط ورزشی باید لباس ورزشی پوشید تا این فرهنگ نهادینه شود؟ کدام فرهنگ؟ لباس ورزشی جا و زمان استفاده خود را دارد. در محیط اداری پوشیدن لباس ورزشی عملی کاملا غیر اخلاقی و غیر بهداشتی است.

با این مقدمه کوتاه شما را با موضوعی کاملا مدیریتی، اجتماعی و فرهنگی آشنا می کنم. این موضوع، مدیریت تصویر یا image management است. مدیریت تصویر عبارتست از فرآیند مداوم ارزیابی و کنترل اثر وضعیت ظاهری شما بر نوع پاسخ و عکس العمل اطرافیان. این تعریف یعنی اینکه ما همیشه متوجه باشیم که ظاهر ما به چه شکل است و چه اثری بر دیگران دارد. فرض کنید استاد شما در سر کلاس کفشهای خود را درآورد و در پشت میز بنشیند و به شما درس بدهد. واقعا چه تصویری از او در ذهن شما تشکیل می شود؟ یا ورزشکاری که در میدان مسابقه آب دهان بر روی زمینی که سایر بازیکنان بر روی آن می دوند و زمین می خورند، می اندازد. او را چطور ارزیابی می کنید؟ یا وقتی به منزل دوستی می روید و او با پیژامه در کنار شما و خانواده شما حاضر می شود، در مورد او چه فکر می کنید؟ همه این موارد اشاره به تصویر فرد در ذهن اطرافیانش دارد و این تصویر بر نوع تصور اطرافیان از فرد و نوع ارتباطی که با او برقرار می شود مستقیما تأثیر می گذارد.

مفهوم مدیریت تصویر برای کسانی که نیاز به بهبود تصویر از خودشان، تقویت اعتماد به نفسشان، بهبود توانایی ها و خلاقیتشان دارند، بسیار مفید است. مدیریت تصویر برای تمام کسانی که تمایل دارند تا برای متقاعد کردن دیگران ابتدا تصویر خوبی از خودشان در ذهن آنها ایجاد کنند، بسیار مهم است. مدیریت تصویر باعث می شود تا فرد از خود تصویری جذاب، قابل ارائه، مناسب و قابل اعتماد ارائه کند. هوش، دانش، توانایی، ابتکار، و تلاش برای موفقیت در هر کاری حیاتی است ومدیریت مداوم تصویر می تواند حضور فردی یا حرفه ای مورد نیاز شما را ارائه دهد. برای فردی که در جامعه پیچیده امروز زندگی می کند بسیار مهم است که تصویرمناسبی از خود در نظر دیگران ایجاد کند تا بتواند با آنها ارتباط اثربخشی برقرار کند.

در زندگی روزمره، نقشهای متفاوتی بر عهده داریم، در جایی مادر و پدریم، در جایی دیگر فرزند، برادر، خواهر، دوست، همکار، مدیر، .... و در هر نقش تصویر خاصی داریم که نشانگر آن چیزی است که هستیم. تصویر ما در هر نقشی که باشیم بسیار مهم است چون بر برداشت ذهنی اطرافیان و نوع قضاوت آنها در مورد ما اثر می گذارد. وقتی با اطرافیان دست می دهیم و در حال دست دادن به چشمان آنها خیره می شویم تصویری از خودمان در ذهن او ایجاد می کنیم که نشان دهنده فردی با اعتماد به نفس و قابل اعتماد است.وقتی به خوبی لباس می پوشیم مردم در مورد ما قضاوت مثبت دارند و ما را فردی توانا، موفق، با هوش و حرفه ای می دانند. ظاهر شما برمردم تأثیر مثبت یا منفی می گذارد. تحقیقات نشان می دهند که بین اولین مشاهده ظاهر افراد با میزان اثرگذاری بر مشاهده کننده رابطه معناداری وجود دارد. پس سعی کنیم:

1. همیشه خوش لباس باشیم

2. خوش برخورد باشیم

3. در محیط اداری و آموزشی با لباس رسمی حضور یابیم

4. در برخورد با افراد از زبان بدن به شکل مناسبی استفاده کنیم

5. از پوشیدن دمپایی، لباس ورزشی و هر نوع ظاهر غیر رسمی در محیطهای رسمی جدا اجتناب کنیم.

6. از واژه های محترمانه و از تون صدای مناسب استفاده کنیم. بلند حرف زدن در مکانهای عمومی و رسمی پسندیده نیست.


 

نظرات   

 
0 #10 باقرزاده ۱۳۹۳-۱۱-۰۳ ۱۳:۳۹
سلام خانم دکتر زهرا باقرزاده هستم دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی،مطالب شما راجع به مدیریت تصور را خواندم،می خواهم راجع به این موضوع بیشتر بدانم تا موضوع پایان نامه ام شود ،آیا این موضوع رفرنس فارسی دارد ؟اگر دارد چه کتابی؟از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.
نقل قول
 
 
0 #9 محبوبه حیدری ۱۳۹۳-۰۸-۳۰ ۱۷:۵۰
با سلام وعرض ادب وابراز خرسندی از اشنایی با سایت خانم دکتر ساراکشکر .در رابطه با نقش برنامه های ورزشی تلویزیون در میزان توجه به ورزش های تفریحی . ایا پایان نامه ویا مقاله ای میتوانم پیدا کنم .لطفا راهنمایی کنید
نقل قول
 
 
-1 #8 Elham Najafian ۱۳۹۲-۱۲-۰۴ ۲۱:۳۹
خانم یا آقای محترم،خانم دکتر حتی زمانی هم که خیلی خسته هستند امکان نداره جواب دانشجو را ندهند،لطفا اگر انتقادی هم دارید با بیان مؤدبانه تری مطرح کنید.
نقل قول
 
 
+3 #7 مرتضی مطهری ۱۳۹۲-۱۱-۱۱ ۰۴:۲۱
دوست عزیز جناب آقا یا خانم کلاشی، بحث مدیریت تصویر که سرکار خانم دکتر کشکر مطرح کردند با انتقادی که شما از ایشان مطرح کردید ارتباطی ندارد اما باید خدمت شما عرض کنم که بنده در حدود 5 سال است با ایشان تعامل اجرایی و علمی دارم. بدون تردید ایشان از اساتیدی هستند که وقتی نقشی در اجرای یک تحقیق یا کاری اجرایی داشته باشند دوست دارند که این کار یا نقش به طور دقیق و به دور از هرگونه نقصی انجام پذیرد و احساس تعهد و مسئولیت پذیری شان برای بنده و سایر دانشجویان همواره ثابت شده می باشد. نمیدونم چه موقع و در چه شرایطی ایشون درخواست کمک شما رو رد کردند و یا به قول خودتان جوابگوی شما نبوده اند اما سعه صدر ایشون در پاسخگویی به مشکلات دانشجویان همواره از دیدگاه بنده قابل ستایش هستش. ایشون حتی در پاره ای از موارد در تحقیقاتی که هیچ نقشی به عنوان راهنما و مشاور ندارند پاسخوی موراد و اشکالات دانشجویان هستند و توجه به شرایط علمی و حتی شخصی ارباب رجوع یکی از خصوصیات بارز این استاد گرانقدر هستش. پیشنهاد بنده به شما و همه دوستان این هستش که اگر نقدی بر کسی وارد می کنید خدا رو هم در نظر بگیرید.
نقل قول
 
 
+5 #6 سارا کشکر ۱۳۹۲-۱۱-۰۹ ۲۳:۲۱
با سلام و تشکر از تمام دوستانی که به بنده لطف دارید، به هرحال انتقاد کردن حق همه ماست و انشاله که اگر بنده هم خطایی انجام داده ام بتوانم خودم را اصلاح کنم. ولی در این سایت هدف من آشنایی شما دانشجویان عزیز با ابعاد مختلف علمی در حوزه تربیت بدنی خصوصا مدیریت ورزش است و نباید از اصل موضوع دور شویم. من اگر حوب یا بد، اینقدر اهمیت ندارد که از موضوع اصلی دور شویم. مدیریت تصویر مطلبی است که باید آن را در همه حال جدی بگیریم و حتی پیشنهاد می کنم که برای تحقیق در این زمینه فکر کنید و شاید با دستاوردهای تحقیق شما بتوانیم تصویر سازمانی و فردی مناسبی را در حوزه های مختلف مدیریت تربیت بدنی بکار بندیم. ضمنا اگر شما هم با مطالبی که در حوزه مطالعاتی تربیت بدنی برخورده اید که می تواند اطلاعات جدیدی به این حوزه اضافه کند برایم بفرستید تا به منظور توسعه و گسترش اطلاعات در بین همقطارانمان با قرار دادن آن روی سایت قدمی مفید برداریم. با تشکر و آرزوی توفیق برای همه شما
نقل قول
 
 
+1 #5 ابوالفضل ۱۳۹۲-۱۱-۰۹ ۱۷:۰۰
دوست عزیزم جناب کلاشی،
قطعا اشتباهی رخ داده و احتمالا تشابه اسمی باعث شده با فرد دیگری اشتباه بگیرید.
در تمام مدتی که با استاد کشکر معاشرت داشته‌ام، اولین و مهم‌ترین چیزی که از ایشان به چشم می‌خورد شخصیت خودساخته و احترام به طرف مقابل است.

به هیچ وجه از یاد نمیبرم که هیچ ایمیل، زنگ یا حتی بعضا اس‌ام‌اس را بی‌جواب گذاشته باشند.

و هر روز و ساعت آینه چشمانم است، زمانی که به ایشان پیشنهاد همکاری برای مقاله را دادم، برخلاف رسوم متدوال بجای استثمار علمی، میزان و نوع همکاری و سهم طرفبن رو به طور شفاف توضیح داده و معین کردند و سهمی که به عهده گرفته بودند را به نحو احسنت بجا رساندند.

برای آشنایان نیازی به توضیح نیست که، استاد کشکر شخصیت علمی قوی و قابل اتکایی دارند، ولی شخصیت اجتماعی، طرز برخورد و انسانیت ایشان آنقدر برجسته هست که هر ویژگی دیگرشان را تحت‌الشعاع قرار دهد.
نقل قول
 
 
0 #4 نظری ۱۳۹۲-۱۱-۰۹ ۰۰:۰۳
سلام
من هم با خانم شرویی موافقم. خانم دکتر در شلوغترین زمانها هم با روی خوش از دانشجویان خواهش می کنند در زمان خلوت تر به او مراجعه کنند من تا حالا ندیدم درخواست راهنمایی دانشجویان را رد کنند.
نقل قول
 
 
+1 #3 شیرویی ۱۳۹۲-۱۱-۰۸ ۲۰:۳۱
سلام خانم دکتر مرسی از سایت فوق العاده و پر بار شما می خواستم به این آقا و خانم کلاشی بگوییم اصلا چنین موضوعی امکان ندارد که کسی از خانم دکتر کمکی بخواهد و ایشان نخواهند کمک کنند من به عنوان دانشجوی خانم دکتر که سالهاست با ایشان همکاری دارم این موضوع را با قاطعیت می گویم البته هر کسی خانم دکتر بشناسن مثل من فکر می کنند ،حتما این دوست محترم با استاد دیگری اشتباه گرفتند. اگر متن این دوست بخونیم متوجه میشویم که ابتدا می گویند خانم دکتر به من شماره نداده و بعد می گویید خانم دکتر گفته من شماره های نا شناس را جواب نمی دهم اینجا حرفهای این دوستمون با هم تناقض دارد.
نقل قول
 
 
+1 #2 محبوبه هاوشکی ۱۳۹۲-۱۱-۰۷ ۲۳:۵۰
با عرض سلام خدمت استاد گرامی سرکار خانم دکتر کشگر،
در این چند سالی که در محضرتان بودم خیلی از درسهای زندگی را از شما آموختم و این مطلب تان نیز نشان گر فرهنگ بالا و غنی شماست.درود بر شما
نقل قول
 
 
-2 #1 کلاشی از شهید بهشتی ۱۳۹۲-۱۱-۰۷ ۱۲:۵۶
سلام خانم دکتر کشگر ضمن آرزوی موفقیت روز افزون
. باید عرض کنم آیاخودتان این مسائل رو که گفتید رعایت می کنید من خودم بارها و بارها ازت سوال داشتم کمک خاستم مشاوره خاستم ولی هیچ وقت جوابگو نیودید وارزش قائل نبودید لطف کنید ابتدا خودتونو اصلاح کنید بعد مردم. چون من ختی شماره موبایلتونو میهاستم شمارتونو ندادید.گفتید من شمارههای نا آشنا رو جواب نمیدم باتشکر

سلام دوست عزیز آقا یا خانم کلاشی
متأسفم که این اتفاق افتاده ولی متأسفانه چنین موردی را به یاد ندارم اینکه من به درخواست کمک و مشاوره پاسخ ندهم کاملا امری بعید است اما اگر از نامه هایی که به میل باکسم فرستاده اید و بی پاسخ مانده منکر این امر نیستم و همانطور که در پستهای قبل نیز مواردی را ذکر کرده ام، علت در کمبود وقت و نداشتن زمان کافی در پاسخگویی به تمام نامه ها بوده است که مجددا عذرخواهی می کنم. البته هیچ بعید نیست که شما میل به آدرسهای فاقد اعتبار بنده هم فرستاده باشید که طبعا ندیده ام ولی به هرحال به یاد ندارم در صحبت حضوری از پاسخگویی به مشکلات دانشجویان سرباز زده باشم. به هرحال به توصیه شما عمل می کنم و سعی می کنم بنده هم خودم را اصلاح کنم که این وظیفه همه ماست.
موفق باشید
سارا کشکر
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی