دکتر سارا کشکر

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

جالب و خواندنی

مسئولیت اجتماعی یک هنرمند و وظایف ما ورزشیها در بحران ملی انرژی

نامه الکترونیک چاپ PDF
امتیاز کاربر: / 3
بدخوب 

 

مسئولیت اجتماعی یک هنرمند و وظایف ما ورزشیها در بحران ملی انرژی

مردم فکر می کردند مجسمه است! می پرسیدند: کی این مجسمه به برج میلاد اضافه شده؟ او برای نشان دادن بحران بی آبی در ایران سه ساعت تمام بی حرکت ماند!!! و پس از پایان اجرایش گفت: "باید می زیستمش تا با مقیاس ذره ای در نقش او، حس همدردی را مشترک می شدم. کوچکتر و ناصبورتر از زمین، اما با همان سکون و سکوت ادامه دادم. زمین هنوز خشک شدنش را صبوری می کرد که سه ساعت بیشتر نگذشته بود، به لرزش افتادم". «یادداشتی از مجید زارع زاده شادکامی در گروه بازیگران و هنرمندان مجرب در تلگرام»

مسعود نیکدل، هنرمندی که شاید کمتر کسی با او آشنا باشد. اما چقدر زیبا سهم خود را با توانایی هایش و در حد مقدوراتش برای زدن زنگ خطر یک بحران ملی انجام داد.

اما ما اهالی ورزش چگونه سهم خود را ادا می کنیم؟ بحران آب جدی است ولی هنوز هیچ اقدام جدی از طرف مدیران ورزش کشور صورت نگرفته است. حتما همه شما هم مثل من در همین تابستان شاهد استخرهای شنایی بودید که به دلیل عدم مدیریت صحیح با ضایع شدن آب در حجم قابل ملاحظه ای همراه بود. کاش بخشنامه ها و آیین نامه های اجرایی و نظارتی برای به صدا درآوردن زنگ خطر بحران آب به صدا در می آمد.

در کنار بحران آب، بحران انرژی جدی است اما هنوز این موضوع هم در الویت توجه مسئولین ورزش کشور نیست. در حالیکه کشور با کمبود برق مواجه است همچنان به جای استفاده از انرژی خورشیدی که خدا را شکر کشورمان از آن بهره فراوان دارد، در اماکن ورزشیمان متکی به برق هستیم و این در حالیست که در بسیاری از کشورهای غربی که از موهبت تابش نور خورشید به اندازه کشور ما بهره مند نیستند حتی در منازل شخصی شان از انرژی خورشیدی استفاده می کنند.

کشور ما از موهیت وزش باد نیز بهره مند است. اما آیا تاکنون در هیچ یک از ارگانهای سیاستگزار و متولی ورزش کشور به این دارایی های طبیعی توجه شده است؟

کشورمان از موهبتهای خدادادی بسیاری برخوردار است اما هنوز جامعه ورزش کشور به جای به دست گرفتن پرچم «مدیریت بحران انرژی در اماکن ورزشی» متاسفانه مصرف کننده صرف انرژی است و متاسفم وقتی به یاد می آورم زمانی را که این موضوع را به یکی از مسئولین ورزش کشور یادآوری کردم و او گفت: «هدف ما ورزش است و کاری به محیط زیست و بحث انرژی نداریم» با خودم فکر کردم کاش ما اهالی ورزش هم می توانستیم به اندازه مسعود نیکدل حمیت و سهمی در ادای وظایف انسانی خود داشته باشیم و مانند او که از هنرش به مثابه ابزاری برای انتقال یک پیام ملی استفاده کرد ما هم یادمان می ماند که ورزش ابزاری است برای رسیدن به اهداف عالی زندگی انسانها که از آن جمله است : « به صدا درآوردن زنگ بحران ملی انرژی» ولی افسوس که هدف ما اهالی ورزش فقط ورزش است و مدالهای آن!!!!      

نظرات   

 
0 #2 Guest ۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۷:۰۳
نقل قول کردن مسعود:
سلام خانم دکتر
به نظرم از ورزش فقط ورز رو به ما یاد دادن
من از خودم شروع کردم.بعوان معلم تربیت بدنی وظیفه ام می دونم از آب،علائم راهنمایی و رانندگی و غیره هم صحبت کنم و ایمان دارم تاثیر فوق العاده ای داره


ممنون از شما و امیدوارم در کارتان موفق باشید
سارا کشکر
نقل قول
 
 
0 #1 مسعود ۱۳۹۴-۰۷-۲۱ ۲۲:۰۳
سلام خانم دکتر
به نظرم از ورزش فقط ورز رو به ما یاد دادن
من از خودم شروع کردم.بعوان معلم تربیت بدنی وظیفه ام می دونم از آب،علائم راهنمایی و رانندگی و غیره هم صحبت کنم و ایمان دارم تاثیر فوق العاده ای داره
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی