دکتر سارا کشکر

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

جالب و خواندنی

معرفی یک داوطلب ورزشی و تاریخچه ایجاد سایت پردیس مجازی ورزش ایران

نامه الکترونیک چاپ PDF
امتیاز کاربر: / 6
بدخوب 

 

معرفی یک داوطلب ورزشی و تاریخچه ایجاد سایت پردیس مجازی ورزش ایران

حتما شما هم مثل من هر روز وقتی به جعبه نامه های خود مراجعه می کنید با تعدادی نامه از پردیس مجازی ورزش ایران مواجه می شوید. واقعا این سایت متعلق به کیست و علت این استمرار در اطلاع رسانی برای چیست؟ شاید مالک این سایت نیز مانند سایر سایتهای تجاری به دنبال درآمدزایی است!!! ولی مراجعین به این سایت وجهی نمی پردازند و حتی وقتی به سایت او مراجعه می کنیم اثری از تبلیغات تجاری که می تواند برای او با دستاوردهای مادی همراه باشد نمی بینیم!

پس برای رفع این کنجکاوی و روشن شدن ابهام با مدیر این سایت آقای جلیل عابدینی مصاحبه ای داشتم که در زیر می توانید متن این مصاحبه را بخوانید و امیدوارم با قرار دادن نظرات خود در زیر این پست به ایشان بازخورهای مفیدی برای ادامه راهی که در پیش گرفته ارائه دهید.


1. چه شد که تصمیم گرفتید وارد این اقدام مهم شوید و چه انگیزه ای داشتید؟

سال 84 دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی دانشگاه شمال (آمل) بودم و جهت ارائه کارهای کلاسی و تهیه و تنظیم پاورپوئینت های علمی و اطلاع از اخبار مدیریت ورزشی در اینترنت خیلی زیاد جستجو می کردیم ولی سایت جامعی وجود نداشت که بتوانیم در رابطه با مدیریت ورزشی مطالبی را تهیه نماییم. با جناب آقای دکتر سید محمدحسین رضوی استاد محترم علم و اخلاق دانشگاه شمال درخصوص نیاز جامعه مدیریت ورزشی کشور به اطلاع رسانی اخبار و ارائه مطالب علمی در یک فضای مجازی جلسات متعددی برگزار شد و با توجه به استقبال و راهنمایی های ارزنده جناب آقای دکتر رضوی ، تصمیم گرفتم اخبار و مطالب علمی مدیریت ورزشی را جمع آوری و در فضای مجازی منتشر نمایم. با توجه به اینکه در سال 83 مدرک ICDL را از فنی و حرفه ای دریافت نموده بودم با انجام امور کامپیوتری و اینترنتی آشنا بودم، با چند نفر از متخصصین کامپیوتر و اینترنت مشورت نمودم و خواسته خود را مبنی بر انتشار مطالب علمی و اخبار مدیریت ورزشی در فضای مجازی اعلام نمودم که پس از چند ماه پیگیری به این نتیجه رسیدم که برای شروع می توان با وبلاگ کار را آغاز نمود. بدین صورت بود که با ساخت وبلاگی با عنوان پژوهشکده مدیریت ورزشی ایران در مهرماه 85 کار را شروع نمودم . در ابتدای فعالیت با توجه به اینکه مطالبی در اختیار نداشتیم، مطالب را از سایتهای مختلف، اساتید و دانشجویان جمع آوری نمودیم و در سایت قرار دادیم. هر روز صبح به سایت کامپیوتر دانشگاه می رفتم و تا شب در سایت به جستجوی مطالب و برقراری ارتباط اینترنتی با اساتید و دانشجویان محترم تربیت بدنی و علوم ورزشی بودم. پس از فارغ التحصیل شدن  در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی، به شهر محل تولد خود(شهر آیسک ayask - شهرستان سرایان – استان خراسان جنوبی) بازگشتم. با توجه به اینکه شهر ما در سال 86 خدمات اینترنتی نداشت مجبور بودم به شهر مجاور رفته و کارت های اینترنتی دایل آپ خریداری نمایم . استفاده از این کارت ها به دلیل تلفن برون شهری گران بود و هزینه های زیادی در بر داشت تا اینکه در سال 88 به ADSL وصل شدیم.  سال 86 در سازمان تربیت بدنی استخدام شدم و در اداره تربیت بدنی شهرستان به عنوان معاون اداره مشغول به فعالیت شدم و بعداً چهار سال مسئول اداره بودم. هر روز صبح از ساعت 30/7 تا 30/14 اداره بودم و کارهای اداری را انجام می دادم و از ساعت 30/15 تا 24  به فعالیت در فضای مجازی مشغول بودم. تعداد زیادی ایمیل جمع آوری نمودم و در واقع می توان گفت به اکثریت سایت های دانشگاهها، فدراسیونها، هیأتهای ورزشی، ادارات کل و ادارات تربیت بدنی استان و شهرستانها  و سایر سایت های و وبلاگهای ورزشی مراجعه نمودم و ایمیل ها را جمع آوری نمودم و در گوگل یک گروه ایجاد کردم و همه ایمیل ها را تک تک ثبت نام نمودم و جدیدترین اخبار را در ابتدا از سایت های مختلف جمع آوری می نمودم و از طریق گروه و وبلاگ منتشر می نمودم البته این امور چندین سال به طول انجامید. در ادامه با توجه به اینکه فعالیت داوطلبانه و رایگان بود اساتید و دانشجویان محترم تربیت بدنی اخبار و مطالب علمی را به ایمیلم ارسال می کردند و اطلاع رسانی انجام می شد. در این زمینه همسرم خانم فاطمه انصاری یا بنده همکاری می نمود و سختی های زیادی را نیز متحمل شد و امور فرهنگی و مذهبی سایت به وی واگذار شد که در مناسبت های مختلف مطالبی را آماده می نمود و در سایت منتشر و از طریق ایمیل ارسال می شد . در حال حاضر هم نیز در تمامی ایمیل های ارسالی از طریق گروه یک حدیث نیز ارسال می شود.

در سال 91 جناب آقای دکتر مهرزاد حمیدی(مسئول محترم پژوهشکده تربیت بدنی بسیج)بنده را به عنوان پژوهشگر بسیجی فعال در زمینه علوم ورزشی و جناب آقای دکتر حمید قاسمی بنده را به عنوان پژوهشگر و اطلاع رسان نمونه در عرصه مدیریت ورزشی کشور معرفی نمودند. در حال حاضر روزانه حداقل 5 ساعت در فضای مجازی مشغول به فعالیت می باشم و به تمامی تماسها از طریق تلفن همراه، ایمیل، فرمهای تماس سایت و ... پاسخ می دهم و اخبار جدید و مطالب علمی را در سایت منتشر و از طریق گروه ارسال می نماییم. در اداره هم کارها را با جدیت تمام انجام می دهم و چندین لوح تقدیر دریافت نمودم و به عنوان کارمند نمونه انتخاب شدم.

2. این ایده چطور به ذهنتان خطور کرد؟

با توجه به اینکه در زمینه مدیریت ورزشی سایت جامعی وجود نداشت و با مشکل مواجه بودیم درصدد برآمدم که به صورت شخصی و داوطلبانه در حوزه مدیریت ورزشی در فضای مجازی فعالیت نمایم. البته همه افراد ایده های مختلف و کاربردی دارند ولی برای اجرایی نمودن این ایده ها کمتر اقدام می شود و همیشه به دنبال یک حامی هستند که از لحاظ مالی و... مورد حمایت قرار گیرند. عقیده بنده این بود و هست که باید یک مشکل هرچند جزئی را از ورزش با توجه به تعهدی که به کارم دارم را برطرف نمایم و در این راستا با تمام وجود اقدام نمودم و به صورت جدی روزانه حداقل 5 ساعت به فعالیت مشغول بودم و حدود پانزده هزار ساعت از مهر ماه 1385تا پایان دیماه 1393 در فضای مجازی فعالیت نمودم و انشاالله فعالیت ادامه خواهد داشت.

3. چطور شروع کردید و با چه محتوای اطلاعاتی؟

ابتدا وبلاگ را راه اندازی نمودم و از دانشگاه محل تحصیل (دانشگاه شمال - آمل) با همکاری دانشجویان و اساتید محترم شروع نمودیم. مطالب علمی شامل مقالات و فایل های آموزشی پاورپوینت را در وبلاگ قرار دادم و به دنبال کسب اخبار و مطالب علمی در تمامی سایت های مرتبط و انتشار در وبلاگ بودم و جهت ارتباط و پاسخگویی بهتر ایمیل و شماره تلفن همراه خود را در وبلاگ قرار دادم و بدون هیچ گونه محدودیتی به تمامی تماسها پاسخ دادم.

4. چطور از وبلاگ به سایت تغییر مسیر دادید؟

به دلیل به روز بودن وبلاگ، از خدمات ارائه شده در وبلاگ استقبال خوبی صورت گرفت و درخواست های متعددی مبنی بر انتشار اخبار سایر گرایشهای تربیت بدنی داشتیم که در این راستا جهت ارائه خدمات مناسب تر و بارگزاری بهتر مطالب و با امکانات بیشتر، وبلاگ تبدیل به سایت شد.

5. آیا این کار برای شما منفعت مالی یا منافع دیگری دارد؟ لطفا توضیح دهید .

در این 8 سال که بالغ بر پانزده هزار ساعت بنده فعالیت داشته ام و همسرم نیز با من همکاری داشته است دو جلد کتاب و یک جلد نشریه(پس از اطلاع رسانی در وبلاگ و سایت) به عنوان هدیه دریافت نموده ایم و تمامی هزینه ها به صورت شخصی پرداخت می شود.

6. به نظرتان این اقدام شما چه نتایجی داشته است؟ و آینده کارتان را چطور می بینید؟

با توجه با تماسهای دریافتی متعدد تلفنی، ایمیل و سایت به نظر می رسد توانسته ایم تا حدودی در امر اطلاع رسانی خدمات مناسبی را ارائه نماییم و اطلاع رسانی را راحتر و بدون هیچ گونه محدودیتی انجام دهیم. آینده کار هم نیازمند کار زیاد و تفکر بسیجی می باشد. البته پیگیر اطلاع رسانی پیامکی با شرایطی متفاوت نسبت به وضعیت موجود اطلاع رسانی پیامکی کشور هستیم و نرم افزارهای تخصصی اطلاع رسانی پیامکی در دست برنامه نویسی  است و به زودی راه اندازی خواهد شد.

7. آیا درخواست تبلیغات بازاریابی داشته اید؟ از طرف افراد یا سازمانها؟

افراد و شرکت های مختلفی تقاضای قرار دادن لوگوی شرکتشان در صفحه اول سایت پردیس مجازی ورزش ایران با پرداخت وجه داشته اند که به تمامی تقاضاها جهت قرار دادن لوگو در صفحه اول سایت پردیس مجازی ورزش ایران پاسخ منفی داده شده است و  سعی بر این است فضای علمی و تخصصی سایت حفظ شود. لیکن درخصوص اطلاع رسانی شرکت هایی که خدمات ورزشی انجام می دهند به صورت رایگان اطلاع رسانی صورت می گیرد.

8. مطالب سایت را چطور به دست می آورید؟ خودتان جستجو می کنید یا برایتان ارسال می شود؟

حدود 2 سال است که مطالب زیادی را جهت اطلاع رسانی دریافت می نماییم لیکن به صورت روزانه نیز از سایت ها و وبلاگ های مرتبط بازدید بعمل می آید و جدیدترین اخبار دریافتی و اخباری که بر اساس جستجو بدست می آوریم در سایت منتشر می شود و از طریق گروه به ایمیل اعضا ارسال می گردد.

9. بازخور دانشگاهیان نسبت به اقدام شما چیست؟

اساتید و دانشجویان محترم تربیت بدنی و علوم ورزشی همیشه با ایمیل های دلگرم کننده، مشوق بنده بوده اند و با ارسال اخبار و مطالب علمی حمایت خود را از فعالیت سایت پردیس مجازی ورزش ایران اعلام نموده اند.

10. هر توضیحی که فکر می کنید نیاز است اضافه کنید.

با توجه به اینکه داوطلبان در کاهش هزینه ها و انجام امور بدون هیچ گونه محدودیتی نقش دارند به نظر می رسد حمایت و ساماندهی فعالیت داوطلبان مورد نیاز می باشد. همچنین  توجه ویژه به انجام تحقیقات کاربردی (مقالات – پایان نامه – کتاب- طرح پژوهشی و ...) و استفاده از نتایج حاصله مورد نیاز می باشد. انجام کار موثر با توکل برخدا، پرکاری و قناعت حاصل می شود.

در پایان هدف کلی این فعالیت ها به عنوان یک عضو بسیجی جامعه ورزش کشور تبعیت از رهبری و خدمت به خداوند و خلق خداست.

 

نظرات   

 
0 #12 علی فرخ پور ۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۱۸:۲۷
با سلام و عرض خسته نباشید به ماهم سر بزنید
http://varzesh-mend.blogfa.com/
روابط عمومی دهکده ورزشی روستای مند گناباد
نقل قول
 
 
+4 #11 ریاحی ۱۳۹۴-۰۶-۰۹ ۱۸:۰۱
ضمن سلام و خسته نباشید
ضمن تشکر از اطلاع رسانی خوب شما در جهت شناسوندن وبهای معتبر مثل آقای عابدینی، به یک وبسایت جالب برخوردم که شاید گفتنش خالی از لطف نباشه. بنظرم این وب یک کار جدیدی رو داره توی ورزش انجام میده. عنوان فارسی اون: مرکز مجازی بررسی های انتقادی ورزش ایران iscc.blogfa.com هستش. مطالب خوبی در مورد بانوان هم گذاشتند که توجه خودم رو خیلی جلب کرد.
نقل قول
 
 
+4 #10 رحمتی ۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۱۱:۰۲
با سلام
با تشکر فراوان از آقای عابدینی بخاطر این سایت عالی و اطلاع رسانی عالی در همه زمینه های ورزشی
نقل قول
 
 
+4 #9 زهره ۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۲۱:۱۷
آقای حسنی همیشه وجود آدمهایی که زحمت افراد پرتلاش و صدیق را به شکل منفی نعبیر می کنند مایه ناراحتی و شرمندگی ما بوده و متاسفانه از این دست افراد کم هم نداریم و متاسفم که شما هم از این دست انسانها هستید. حتی اگر به آقای عابدینی دکتری هم بدهند که مسلما راه دکتری گرفتن این نیست، ربطی به تلاش و لطف ایشون نداره. بهتر بود به جای نیش زدن و زخم زدن شما هم از ایشون یک تشکر خشک و خالی می کردید. به خدا اینجوری گناه ناسپاسی و حرف مفت زدن به پای شما نوشته نمی شد. شب قدره برای شما هم دعا می کنم.
آقای عابدینی دست شما هم درد نکنه .
نقل قول
 
 
-5 #8 حسنی ۱۳۹۴-۰۴-۱۵ ۱۱:۲۹
آقای عابدینی بنده خدا می خواد با راه اندازی این سایت دل استاد های دانشگاهای دولتی را بدست بیاره شاید یه دکترا بپذیرن اون رو ولی نمی تونه. بنده خدا گناه داره.
نقل قول
 
 
+5 #7 ریحانه ۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۳:۳۰
سلام اول یه خسته نباشید به اقای عابدینی عرض میکنم
فوق العاده سایت عالی هست من بسیار زیاد ازمطالب این سایت استفاده میکنم واقعا تشکر
نقل قول
 
 
+8 #6 حمید یزدان جو ۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۲:۵۱
با سلام ممنون از مصاحبه

خیلی سایت مفید و جامع در حوزه تربیت بدنی و علوم ورزشی است ان شالله که همیشه در کنار خانواده محترمشون سلامت و موفق باشند
نقل قول
 
 
+7 #5 رقیه ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۹:۲۹
خانم دکتر دست خود شما هم درد نکنه که به همه توجه دارید که حقشون محفوظ بمونه. از آقای عابدینی هم ممنونم که ما را بیشتر از دوستانمون یاد می کنند و هر روز تو ایمیل ما یه چندتا نامه ایشون هست.
نقل قول
 
 
+7 #4 معین ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۴۸
آقای عابدینی خسته نباشید.
ممنون از سایت خوبتون.خیلی خوبه که لگوی شرکتا رو توی سایتتون قرار ندادید. من از این کار خیلی خوشم اومد
نقل قول
 
 
+7 #3 سیحون ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۰۰:۵۸
فقط به نظرم سامانه اساتیدشون یه اشکالی داره که فقط یه چندتا استاد توش ثیت شدن استادای ما که اصلا نیستن
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی