دکتر سارا کشکر

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

جالب و خواندنی

سفرنامه – اینجا آلمان است گروه های آموزشی PEKIP

نامه الکترونیک چاپ PDF
امتیاز کاربر: / 2
بدخوب 

سفرنامه – اینجا آلمان است

گروه های آموزشی PEKIP

در آلمان سیستمهای مختلف آموزش وجود دارد که جایگاه تربیت بدنی و ورزش در آنها بسیار ویژه دیده شده است. در مدارس، دانشگاهها، مهد کودکها و فعالیتهای آزاد مردم، ورزش جایگاه مهمی دارد. به همین منظور، مدتی است که در آلمان و چند کشور اروپایی دیگر روش آموزش PEKIP بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این روش که با هدف شناخت مراحل رشد کودکان و تشخیص به موقع عوارض رشدی آنها بوجود آمده است، مدتی است که در مراکز کودکان با استقبال مواجه شده است. در این روش به پدران و مادران آموزش داده می شود که چگونه به عوامل ارتقای سلامت کودکان و بهبود فعالیتهای حرکتی و رشد جسمانی آنها توجه کنند و در مدت آموزش و انجام حرکات جسمانی کودکان، پدران و مادران در کنار آنها هستند و به تدریج نه تنها با دستورالعمل فعالیتها آشنا می شوند، بلکه نسبت به نحوه رشد و اختلالات احتمالی رشد جسمانی کودکان آگاهی می یابند و می توانند به موقع از تشدید اختلالات جلوگیری کنند.

بطور خلاصه اهداف PEKIP عبارتند از:

· درک وضعیت کودک و کمک و همراهی در رشد او

· تقویت و عمق بخشیدن به رابطه کودک و والدین

· کمک به والدین در گذراندن وضعیتی که با آن مواجه هستند و کمک به نعامل بیشتر والدین و انتقال تجربیات آنها به یکدیگر

· کمک به کودکان برای برقراری رابطه با سایر کودکان

· تقویت انگیزه حضور والدین و نیز ایجاد حص لذت در کودکان شرکت کننده در گروه های PEKIP با استفاده از بازی به عنوان مهمترین ابزار ارتباطی

در حال حاضر بیش از 26000 گروه PEKIP در آلمان، سوئیس و اطریش، بیش از 65000 خانواده را تحت آموزش دارند. در این روش کودکان از سن 4 هفتگی به بالا به همراه پدر یا مادر در کلاس حضور می یابند و در واقع آموزشهایی در خصوص مراحل رشد و فعالیتهای جسمانی و ذهنی کودکان به والدین ارائه می شود. کودکان در مدت حضور در کلاس در فعالیتهای مختلفی شرکت می کنند و در مقابل نگاه پدر و مادرها حرکات مختلف را انجام می دهند و والدین بتدریج ، همراه با رشد کودک، شاهد بهبود فعالیتهای جسمانی کودکشان می باشند.

PEKIP دارای استانداردهایی به شرح زیر است|:

· یک گروه در PEKIP شامل 6 تا 7 بزرگسال به همراه کودکشان است.

· این دوره برای کودکان از سنین 4 تا 6 هفتگی شروع می شود. البته هر کودک می تواند با یک کودک بزرگتر هم کار را شروع کند.

· رشد کودک از همان سال اول طفولیت مورد توجه و حمایت قرار می گیرد.

· جلسات یک بار در هفته به مدن 90 دقیقه با حضور کودکان نشکیل می شود.

· در تمام مدت برگزاری جلسات کودکان برهنه خواهند بود.

· جلسات در مکانی بزرگ، گرم و تمیز برگزار می شود

· PEKIP الزاما به شکل کار گروهی انجام می شود و بر روند رشد کودک با نظارت بر فعالیتهای بدنی و جهت و سمت و سوی حرکاتی که کودک انجام می دهد استوار است.

· در تمام مدت جلسه، برای نمایش حرکات از یک عروسک استفاده می شود

· گروه PEKIP به رهبری فردی که دارای گواهی PEKIP است برگزار می شود.

مطالبی که در بالا خواندید را به این دلیل برایتان نوشتم تا آن دسته از دوستانی که دائما از من سؤال می کنند که بیکار مانده اند و حال چه کنند؟ و یا در این مملکت نمی شود کار کرد و .... توجه کنند که همیشه استفاده از علم و کاربردی کردن آنها نیاز به آگاهی از نیازهای جامعه و خلاقیت و پشتکار دارد. ایده هایی اینچنین نمونه ای از خلاقیت و اجرای آن متناسب با نیاز جامعه آلمان است. استفاده از این الگوها و یا ارائه ایده های جدید موجب ایجاد نگاه تازه ای در رشته شما و ایجاد اشتغال و رفع معضلات کشورمان می شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی