دکتر سارا کشکر

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

جالب و خواندنی

رابطه قند و قندان با بهبود نصویر و ارتباط در سازمانها

نامه الکترونیک چاپ PDF
امتیاز کاربر: / 5
بدخوب 

رابطه قند و قندان با بهبود نصویر و ارتباط در سازمانها

یکی از امور تاثیرگذار در ارتباط مؤثر در سازمانها، نحوه پذیرایی از میهمانان در جلسات سازمانی می باشد که با کمترین اشتباه ، ممکن است یک خاطره بد در ذهن مراجعه کننده شکل گیرد و ممکن است خسارات جبران ناپذیر به سازمان وارد سازد در صورتی که رفتار حرفه ای و آداب دانی مسئولین هر سازمانی می تواند موجبات آرامش خاطر و آسایش مدیران و کارکنان و مراجعان به هر شرکت یا سازمان را فراهم آورد. یکی از روشهای معمول در پذیرایی از میهمانان در سازمانها استفاده از چای به همراه قند است. به همین دلیل، امروز تصمیم گرفتم در مورد این موضوع، به قول بعضیها، پیش پا افتاده، اما به نظر من خیلی مهم، برایتان مطلبی بنویسم. آن هم قند و قندان برای پذیرایی در سازمان ها است.

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که وقتی در محیطهای عمومی با چای و قند پذیرایی می شوید، ترجیح می دهید چایتان را تلخ و بدون قند بخورید؟ من که از این دسته افراد هستم، ، و این موضوع صرف نظر از اینکه تمایلی به قند ندارم، به حس بد من نسبت به قند داخل قندان برمی گردد و این حس در سازمان ها و ادارات تشدید می شود.

گاهی در جلسات تصویر فند و قندان و نحوه استفاده از آن ذهن مرا به خود مشغول می کند و اعتقاد دارم تصویر قند و قندان و نحوه استفاده از آن دقیقا به مدیریت تصویر و نحوه مدیریت و نوع نگرش مدیران ارتباط دارد. گاه در جلسات قندان های قند بر روی میز جلسات آماده است و مدتی بعد از تشکیل جلسه از شما با چای پذیرایی می شود و برای نوشیدن چای باید از داخل قندان روی میز قند بردارید. همیشه وقتی داخل قندان را نگاه می کردم، از قندهایی که به اندازه های کوچک و بزرگ داخل آن قرار داشت تعجب می کردم و متوجه نمی شدم چرا اندازه تکه های قند تا این حد متفاوت است و مدتی است که علت آن را فهمیدم و آن این است که در جلسات، افراد قند را از قندان برداشته و به دلیل بزرگی اندازه آن، قند را در بین انگشتان و کف دست می شکنند و مجددا به قندان برمی گردانند!!!! دستی که معلوم نیست چه آلودگیهایی دارد و قند آلوده ای که به مصرف نفر بعدی می رسد. تا حالا قند داخل قندانی را مصرف کرده اید که مزه شوری یا چیزی مشابه آن داشته است؟ بله ظاهرا آلودگی دست نفر قبل برای شما خوشایند نیست.


خوب با این توضیحات آیا فکر نمی کنید تصمیم سال 1386 دولت وقت مبنی بر ممنوعیت استفاده از قند در ادارات، تصمیم بدی نبود؟! دوستان واقعیت این است که هر چیزی که در ادارات برای آن هزینه می شود و نحوه استفاده از آن بر نگرش و نحوه مدیریت سازمان برمی گردد و مدیریت قندان نه تنها بر مدیریت تصویر سازمانی نقش دارد، بلکه بر احساس تعهد و نیز ارتباط مؤثر مخاطبان شما نیز تأثیرگذار است. پس:

1. قندها را به اندازه های کوچک بشکنید و در قندانها قرار دهید

2. قندی که دارای اندازه بزرگ باشد، نه تنها مصرف آن را برای شما و میهمانتان دشوار می کند، بلکه شکل مصرف آن تصویر شما یا میهمانتان را نامناسب می سازد.

3. قندی را که به هر دلیل از قندان برداشتید، دیگر به هیچ عنوان به داخل آن برنگردانید.

4. در صورت امکان به جای قند از کشمش، انجیر، ... استفاده کنید.

5. همیشه از قندان دردار استفاده کنید تا با گذاشتن در آن مانع آلوده شدن قندهای آن گردید

6. و همیشه توجه کنید که قندان تمیز باشد

با رعایت این چند نکته ساده، و توجه به موضوعی تا این حد پیش پا افتاده، تصویر خود را در سازمان بهبود بخشید.

 

نظرات   

 
0 #2 خونساری ۱۳۹۴-۰۷-۰۴ ۱۶:۴۵
بسیار نکته سنج و دقیق هستید
من نیز بارها با این موضوع برخورده ام ولی به فکر نوشتن موضوع نبودم
سپاسگذارم
نقل قول
 
 
0 #1 azin ۱۳۹۳-۰۴-۱۱ ۱۸:۴۶
:-) متاسفانه به کرار دیده می شود.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی