دکتر سارا کشکر

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

جالب و خواندنی

انتخاب یک بانوی مدیر با برنامه کاری مشخص در سال 1342

نامه الکترونیک چاپ PDF
امتیاز کاربر: / 4
بدخوب 

 

 

انتخاب یک بانوی مدیر با برنامه کاری مشخص در سال 1342

امروز اگر مدیری قرار باشد در مسند مدیریت سازمانی قرار گیرد، لازم است که برنامه کاری خود را برای اداره و توسعه سازمان مربوطه به مسئولین ارائه کند و این برنامه در تصمیم گیری مسئولین در انتصاب پست مربوطه نقش دارد. حال بگذریم از اینکه بعضی ها فقط انتخاب می شوند؛ بدون اینکه برنامه مشخصی ارائه کنند و یا اصلا برنامه ای داشته باشند! و این امر در مورد مدیران زن در سازمانها نیز صادق است و شاید بهتر باشد بگویم «صادق تر است» !!!

در گشت و گذاری که در سایتهای مختلف اینترنتی داشتم به خبر مهمی برخوردم، آن هم انتخاب یک مدیر زن دارای برنامه کاری مشخص در سال 1342 !!! این موضوع برای من خیلی جالب بود. امیدوارم برای شما هم جالب باشد. کاش می دانستم که این بانو الان در قید حیات هستند یا نه! ملاقات ایشان خالی از لطف نحواهد بود.

 

 

 

اولین کدخدای زن در ایران انتخاب شد

۱۱ شهریور ۱۳۴۲

برای اولین بار در ایران زنی از طرف وزارت کشور به عنوان کدخدا تعیین شد. وی خانم گلنار یبلوئی نام دارد و ۳۵ ساله است که به سمت کدخدای دهکدۀ «خمسلو» از قراء فریدن اصفهان منصوب شده است. حکم کدخدایی گلنار از طرف آقای شریعتی اهری فرماندار فریدن صادر گردید و طبق این حکم نامبرده از روز ۴۲.۶.۵ با سمت کدخدایی در این قریه مشغول به کار شده است.

خمسلو از قراء بزرگ و پرجمعیت فریدن است. خانم یبلوئی در مصاحبه با خبرنگار ما در فریدن، برنامۀ کار خود را به این شرح اعلام کرد:

۱ – ایجاد صلح و صفا بین اهالی و رفع هرگونه اختلاف

۲ – بالا بردن سطح کشت و ازدیاد محصولات کشاورزی

۳ – حفظ نظم محل و بالا بردن سطح فکر بانوان و راهنمایی آنان در امور خانه‌داری و امور اجتماعی

۴ – اجرای قانون و دستورات دولتی با رعایت عدالت و مساوات

۵ – وصول کامل سهمیۀ ۵ درصد عمران از مالکین و کوشش در راه پیشرفت امور فرهنگی

منبع: روزنامه کیهان


 

 

نظرات   

 
0 #1 Abolfazl Bejani ۱۳۹۳-۰۱-۰۶ ۱۹:۳۱
بانوان توانمند و پیشرو، توسعه مدنی و انسانی جامعه است، به امید جامعه‌ای توسعه‌یافته با فرصت‌های اجتماعی برابر برای تمام اقشار جامعه ...
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی